Konferencja „The University and Social Development in a World of Global Challenges” (14 VI 2016)

ISS UW zaprasza  do udziału w konferencji pt. „The University and Social Development in a World of Global Challenges”, która odbędzie się w dniu 14 czerwca br. w godzinach 10-16.15 w nowym gmachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego („Nowy BUW”) przy ul. Dobrej 56/66 w sali 316. Obrady odbywać się będą w języku angielskim, a referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą prof. Michael D. Kennedy z Brown University oraz Wray Irwin z University of Northampton. Szczegółowy program dostępny pod linkiem: Program 14 VI 2016a

Strona konferencji na facebooku: https://www.facebook.com/events/225126197873877/

Głównym celem konferencji będzie przedyskutowanie wyzwań coraz wyraźniej stających przed współczesnym uniwersytetem w trzech następujących wymiarach:

–       zmiany modelu kształcenia w kierunku upodmiotowienia studentów, zwiększenia ich zaangażowania w procesy badawcze i dylematów związanych z umasowieniem kształcenia.

–       wzrastającego zaangażowania się uniwersytetu w procesy tworzenia polityk publicznych i konieczności wypracowania nowoczesnych modeli współpracy uczelni z otoczeniem podmiotów państwowych i społecznych.

–       wzmagających się wyzwań globalizacji, w szczególności presji konkurencji międzynarodowej, wykorzystania możliwości współpracy z uczelniami zagranicznymi oraz konieczności wypracowania modeli współpracy uczelni z otoczeniem gospodarczym.

Konferencja zakłada oczywiście dyskusje nad przedstawionymi tezami, do udziału w której serdecznie Państwa zapraszamy.

Będziemy zobowiązani za potwierdzenie Państwa udziału w konferencji do dnia 31 maja na adres iss@uw.edu.pl.

Na konferencji wystąpią m.in.:

Jerzy Axer (Uniwersytet Warszawski)
Salvatore Babones (University of Sydney)
Jolanta Choińska-Mika (Uniwersytet Warszawski)
Anna Domaradzka (Uniwersytet Warszawski)
Mikołaj Herbst (Uniwersytet Warszawski)
Wray Irvine (University of Northhampton)
Michael D. Kennedy (Brown University)
Agnieszka Olechnicka (Uniwersytet Warszawski)
Ryszard Praszkier (Uniwersytet Warszawski)
Maria Rogaczewska (Uniwersytet Warszawski)
Renata Siemieńska (Uniwersytet Warszawski)